Здоров’я партнерів споживачів наркотиків

За даними ДУ «Український центр контролю за соціально-небезпечними захворюваннями Міністерства охорони здоров’я України» через бойові дії на Сході України та гуманітарну кризу ризики поширення ВІЛ-інфекції зросли. У Київській області, зокрема, спостерігається збільшення регіональних показників захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Також в Київській області зросли показники захворюваності на СНІД, в порівнянні з 2014 роком. Відмічається збільшення регіональних показників смертності від СНІДу.

 

За даними «Київського обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом» та МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», проекту «Технічна допомога в сфері MiO та ефективного використання даних» (METIДA) «Тріангуляція даних у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Київській області» у 2015 році статевий шлях передачі ВІЛ (50%) випереджає парентеральний (31%). Жінки, які інфікувалися статевим шляхом, мали статевий контакт з ВІЛ-інфікованим партнером і більшість цих статевих партнерів – споживачі ін’єкційних наркотиків (надалі СІН).

 

Метою діяльності є зменшення ризиків інфікування ВІЛ, забезпечення вчасного виявлення та лікування ВІЛ-інфекції у статевих партнерів СІН Київської області шляхом забезпечення їх доступу до профілактичних послуг та залучення до консультування та тестування на ВІЛ.

 

Цільова група: статеві партнери СІН, які не знають про свій ВІЛ-статус.

 

Діяльність: залучення партнерів СІН до інтервенції, направленої на зниження ризиків інфікування ВІЛ, проходження тестування на ВІЛ, та отримання лікування у разі у разі отримання позитивного ВІЛ-статусу». ВІЛ-статусу. Дана інтервенція допомагає задовольнити потребу клієнта шляхом заохочення та посилення позитивних змін в поведінці. Наприклад, клієнт може мати мотивацію припинити практику незахищених статевих контактів не тому, що це правильно, а тому, що це дозволить йому мати більш довірливі стосунки з партнером. Окрім надання допомоги людям в отриманні інформації про свій ВІЛ-статус та забезпечення для них доступності послуг у сфері ВІЛ, це втручання може сприяти запобіганню новим випадкам інфікування та покращенню здоров’я і благополуччя СІН та їх партнерів.

 

Проект впроваджується за підтримки USAID RESPOND.