Про нас

Конвіктус – це неурядова організація, яка  працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращення якості їх життя та здоров’я. Діяльність організації в Україні бере початок з 2006 року.  Вже 10 років Конвіктус є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, інших соціально-небезпечних хвороб, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства.

Місія організації – будуємо дієву соціальну допомогу в Україні на засадах рівності, справедливості та дотриманні прав людини. 

Принципи, якими ми керуємося: 

•          Повага та толерантність до особистості та вибору кожної людини

•          Збереження конфіденційності та анонімності наданої інформації

•          Залучення представників спільнот до формування пріоритетів діяльності

•          Відкритість до співпраці та партнерства

•          Відсутність політичних та релігійних вподобань у організації

Цільові групи  з якими працює організація:

-          люди, які вживають наркотики;

-          секс-працівники;

-          близьке оточення (родичі, член сім`ї) наркозалежних;

-          умовно засуджені за злочини, пов'язані з вживанням наркотиків;

-          колишні засуджені жінки;

-          молодь (до 25 років);

-          внутрішньо-переміщені жінки, які постраждали від насильства;

-          представники органів влади та державних організацій.

На виконання місії Конвіктус у своїй діяльності поєднує кілька основних підходів:

-          розвиток організаційного потенціалу та широка співпраця;

-          гендерно-чутливий підхід

-          професійність у організації послуг для цільових груп організації;

-          поєднання спеціалізованої допомоги з допомогою за принципом «рівний-рівному»

-          єдність у баченні та відданість місії організації;

-          гнучкість у реагуванні на зміну наркосцени, законодавства та інших впливів.

Наші цінності:

-          Демократичне врядування

-          Чутливість та спрямування на потреби наших клієнтів

-          Планування та розвиток

-          Командний підхід та надійність

-          Позитивний імідж та згуртованість

-          Права людини. 

Стратегічні напрями діяльності Конвіктусу 2016-2019 рр:

Стратегічний напрям 1. Профілактика інфікування ВІЛ та іншими соціально небезпечними захворюваннями  (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед груп найвищого ризику та забезпечення доступу груп ризику до лікування.

Стратегічний напрям 2. Сприяння реформам у кримінально-виконавчій службі, реформам  системи охорони здоров`я (у контексті громадського здоров’я), реформам  соціальної політики України.

Стратегічний напрямок 3.  Мобілізація жінок проти домашнього та гендерного насильства, посилення потенціалу та розширення можливостей жінок-переселенок. Захист прав та забезпечення  гендерної рівності.

Стратегічний напрямок 4. Посилення організаційного потенціалу.

Історія організації

Організація «Конвіктус» була заснована у Швеції в 1986 році. Її засновниками були ВІЛ-позитивні люди, активісти, журналісти, які вирішили об'єднатися з метою спільної боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції.

У Стокгольмі центри «Конвіктус» працюють з ВІЛ-позитивними, наркозалежними, алкозалежними і бездомними людьми протягом 35-ти років. Для цих людей створюються умови, за допомогою яких вони здатні почати нове життя, покращити свій емоційний стан та здоров`я.

За підтримки Шведської організації «Конвіктус» в жовтні 2002 року була створена організація «Конвіктус Естонія». Ця організація займається програмами зменшення шкоди, консультуванням наркозалежних, роботою в місцях позбавлення волі, організовує та проводить групи взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних людей. Конвіктус Естонія бере активну участь у кампаніях проти дискримінації та стигматизації людей, які вживають наркотики.

За підтримки Шведської організації «Конвіктус» та Агенції міжнародного розвитку та співробітництва Sida в 2006 році «Конвіктус» розпочав свою роботу в Україні, група українських активістів почали втілювати ідеї Конвіктусу та надавати підтримку засудженим і наркозалежним на теренах Києва. Першим проектом, з якого почалась робота Конвіктус в Україні був проект направлений на реінтеграцію в суспільство осіб, які засуджені до умовного строку за статті пов’язані зі вживанням наркотиків. Представники Конвіктусу, у співпраці з Департаментом виконання покарань Києва та Київської області надавали послуги умовно засудженим на території кримінально-виконавчих інспекцій. У 2006 році Конвіктус в Україні працював як шведська організація, а в 2007 році отримав реєстрацію Всеукраїнської благодійної організації. У 2008 році Конвіктус відкрив Ком'юніті центр «Convictus», що покликаний надавати підтримку людям, яких торкнулась наркозалежність. З 2008 року по сьогоднішній день Конвіктус Україна активно розвивається та працює для забезпечення рівних прав людей на медичну, соціальну допомогу та створення умов для покращення якості життя вразливих верств населення.

Ми маємо широку мережу партнерів з числа державних, недержавних організацій, відкриті до взаємодії для досягнення спільної мети.

Дата реєстрації організації: 14 червня 2007

№ документа: серія А01 свідоцтво № 625752

Найменування органу, що видав свідоцтво: Шевченківська районна у місті Київ державна адміністрація

Засновники організації: Громадська організація «Конвіктус Швеція»

Українська