Технічна нарада з контролю випадків передозувань опіатами на рівні спільнот

З 5-7 грудня в стінах Віденського офісу ООН відбулася Технічна нарада з контролю випадків передозувань опіатами на рівні спільнот.
У складі української делегації - Мирзахід Султанов (УНП ООН), Володимир Ярий (Головний лікар Київської наркологічної клініки "Соціотерапія"), Сергій Шум (заступник директора НДІ соціальної, судової психіатрії та наркології МОЗ України) та Євгенія Кувшинова (виконавчий директор Конвіктус Україна).
Основним завданням зустрічі було обговорення проекту Протоколу - Мультицентрового дослідження по комплексній Стратегії профілактики опіоїдного передозування, розробленого в рамках Програми з лікування наркотичної залежності та спостереження за хворими Управлінням Організації об'єднаних Націй з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН) і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Основною рекомендацією в цьому посібнику ВООЗ є підвищення доступності опіоїдного антидоту налаксона і навчання його використання тих людей, які можуть стати свідком передозування опіоїдів.
Ця зустріч є початком великого дослідження, особливу увагу в якому буде надано оцінці доцільності підвищення доступності налаксона. Очікується, що в ньому візьмуть участь мінімум одна східно-європейська країна - Україна, і три центральноазіатські країни - Казахстан, Киргизстан і Таджикистан. В принципі, участь в дослідженні відкрито для будь-якої країни, зацікавленої в спільній реалізації даного протоколу дослідження.
Опіоїдна залежність і вживання ін'єкційних наркотиків є серйозною проблемою щонайменше в 138 країнах світу. За оцінками спеціалістів, опіоїди вживають 33 мільйони чоловік, включаючи 17,4 мільйона вживають героїн та інші опіати (УНП ООН, 2016).
Щорічно від передозувань опіоїдів вмирають 70 000 - 100 000 чоловік. На глобальному рівні передозування є однією з головних причин летальних випадків, яких можна було б уникнути, серед людей, що колють собі наркотики.
Таким чином, існує необхідність в розробці широкого спектра заходів оперативного реагування.

 

Українська