СНІД не дрімає

На Київщині зареєстровано понад шість тисяч випадків інфікування на ВІЛ, з них майже чотири тисячі людей стоять на обліку, 800 осіб отримують антиретровірусну терапію, що становить майже 60 відсотків від тих, хто потребує ліків. Такі дані були оприлюднені під час засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Київської обласної державної адміністрації.

Заслухавши звіт керівництва «Київського обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом», учасники засідання висловили занепокоєння щодо стану виконання заходів Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки на теренах Київській області.

- Вплинути на розвиток епідемічного процесу можна, і в Україні зроблено вже багато позитивних кроків в цьому напрямку. Сьогоднішня ситуація вимагає негайної реакції з боку управління охорони здоров'я, - зауважила голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціальним захворюванням Тетяна Александріна.

Під час Координаційної ради не обійшлося без критики і з боку неурядових організацій. Зокрема, представники громадськості були занепокоєні тим фактом, що за перше півріччя 2012 року різко зросла кількість громадян із СНІД. Також зросла смертність від СНІД-асоційованих хвороб. При цьому кількість ВІЛ-інфікованих осіб, яким надається лікування антиретровірусними препаратами, на їхню думку, є недостатньою.

Учасники засідання визнали роботу «Київського обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом» незадовільною та рекомендували головному управлінню охорони здоров'я розглянути питання щодо посилення складу центру. Крім того, представники громадських організацій виступили з ініціативою створення Міжсекторальної робочої групи з розробки комплексу заходів, спрямованих на покращення ситуації щодо ВІЛ/СНІДу в Київській області.

- ВІЛ/СНІД - проблема всього людства. Зважаючи на те, як це захворювання прогресує, ми не маємо права зволікати. Ми повинні зосередити усі сили на зниженні темпів зростання нових випадків інфікування ВІЛ/СНІДом, а також лікуванні та підтримці людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, - наголосила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Подашевська. - На сьогоднішній день фахівцями облдержадміністрації та представниками неурядових організацій розроблена програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. Незабаром її буде затверджено.

Українська