Презентація в Школі соціальної роботи проекту про гендерно-орієнтоване насильство

Нещодавно керівниця проекту «Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та гендерно-орієнтованого» насильства Юлія Царевська презентувала напрацювання студентам Школи соціальної роботи ім.Полтавця Національного університету «Києво-Могилянська академія». 
- Проект важливий, в першу чергу, тим, що він не лише сервісний, не лише надає послуги, а й розвиває жіночі спільноти ВПО в 10 цільових регіонах, профілактує, а не лише протидіє насильству як факту, який вже мав місце, - розпочала бесіду зі студентами спеціалістка «Конвіктус Україна». - Одна з найвагоміших складових проекту - це субгрантування ініціатив на місцях, де можуть бути враховані специфічні регіональні потреби, де самі ВПО зможуть заповнювати ті прогалини, які є в великих та маленьких містах, селищах та селах.
Юлія Царевська розповіла студентам, що проект допоможе країні в організації довготривалої допомоги постраждалим, у наснаженні ініціатив самих ВПО, лобіюванні їх інтересів на місцях, у підтримці діяльності, яка орієнтована на потреби регіонів. 
Після презентації розпочалося обговорення проекту в форматі «запитання-відповідь». Студенти найбільше цікавились організацією роботи центру соціально-психологічної допомоги, який відкриється в лютому. Також майбутні соціальні працівники запитували про критерії відбору учасниць: чи можуть вони бути із дітьми, яка допомога надаватиметься, хто працюватиме там, за якою програмою, як відбуватиметься вихід жінки із центру. 
Крім того, студентів цікавило питання щодо організації процесу відбору заявок на субгрантування та інформаційні кампанії в регіонах, результати дослідження найрозповсюдженіших форм та видів насильства в спільноті ВПО.
Нагадаємо, проект «Мобілізація внутрішньо переміщених жінок проти домашнього та гендерно-орієнтованого насильства», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу, спрямований на посилення ролі української жіночої спільноти у забезпеченні гендерної рівності та захисту прав жінок. Він став відповіддю на поточні проблеми, які пов'язані з військовою агресією в Україні.
Українська