Команда «КОНВІКТУС УКРАЇНА» провела ряд акцій в рамках Європейського Тижня доступного Тестування

За період 1987-2016 (9 міс.) рр. в Україні офіційно зареєстровано 292 153 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 90 095 випадків захворювання на СНІД та 40 554 смертей від захворювань, зумовлених СНІДом.

З 21 листопада по 5 грудня, в рамках Європейського Тижня доступного Тестування та Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом,  благодійна організація «КОНВІКТУС УКРАЇНА» реалізувала ряд соціально-просвітницьких  ініціатив, що спрямовані на покращення інформованості населення щодо небезпечного вірусу та подолання епідемії ВІЛ в Україні.

Європейський Тиждень доступного Тестування розпочався 21 листопада в місті Бровари. Безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ в умовах мобільної амбулаторії пройшли 77 осіб, не виявлено жодного позитивного результату.

Наступне місто, куди попрямували спеціалісти «КОНВІКТУС УКРАЇНА» - Біла Церква. Під час заходу було протестовано 72 особи, виявлено 3 позитивних результати. Традиційно мешканці міста отримати корисну літературу, засоби особистої безпеки та консультації спеціалістів.

28 листопада мобільна амбулаторія «КОНВІКТУС УКРАЇНА» знаходилася в Обухові. Всього 40 осіб виявили бажання пройти безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ. Не виявлено  жодного позитивного результату.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом розпочався акціями в різних районах Києва. Під час спільного заходу  «КОНВІКТУС Україна» та Альянсу громадського здоров'я (Alliance for Public Health) відбувся флєшмоб #PutRedRibbonOn #ПовяжиЧервонуСтрічку навпроти головного корпусу Київського національного університету ім. Шевченка, де була розгорнута найбільша в Україні «Червона стрічка» довжиною 20 метрів. 

Крім того, студенти київських вузів  мали змогу абсолютно безкоштовно пройшли експрес-тестування на ВІЛ в умовах мобільної амбулаторії, отримати презервативи та фахову консультацію лікарів щодо профілактики та діагностики ВІЛ. Під час акції було протестовано 33 особи, не виявлено жодного позитивного результату. Відзначимо, що вперше в Україні були надані всім бажаючим тести для домашнього самотестування.

Велику увагу журналістів привернула акція Європейського Тижня доступного Тестування 1 грудня на Контрактовій площі. Слід зазначити, що активну участь в заході приймали гості української столиці.

Представники нашої команди надавали консультації щодо ВІЛ/СНІДу, проводили анонімне експрес-тестування на ВІЛ. 88 осіб пройшли тест та у трьох виявлено позитивний результат. Більше двохсот осіб отримали інформаційні матеріали, засоби особистої безпеки та відповіді на важливі  питання.

- Цього року було активне анонсування заходів щодо тестування на ВІЛ. Звичайно,  це сприяло збільшенню кількості бажаючих, які безкоштовно змогли пройти експрес-тест. Часто ми спостерігали черги до нашої амбулаторії, - розповідає керівник Мобільної амбулаторії Ігор Козак. – Крім того, можемо констатувати випадки, коли проходили тестування партнери ВІЛ позитивних осіб. Також чимало людей спеціально планували свій графік так, щоб мати змогу пройти експрес-тестування на ВІЛ в своєму районі

2 грудня наша команда провела акцію в м. Вишневе. Пройти експрес-тестування наважилося 65 осіб, один з результатів виявився позитивним.  

Європейський Тиждень  доступного Тестування завершився акцією в місті Ірпінь. Містяни активно цікавилися інформацією про ВІЛ та засобами особистої безпеки. Протестовано 80 осіб, не виявлено жодного позитивного результату.

- За весь час акцій близько двох тисяч людей отримали фахову інформацію щодо вірусу ВІЛ. Півтисячі осіб в різних містах Києва та Київської області пройшли безкоштовне експрес-тестування.  4 людини, у яких під час просвітницьких заходів було виявлено ВІЛ, проконсультувались у лікарів та розпочали ретровірусну терапію, -  резюмував спеціаліст «КОНВІКТУС УКРАЇНА» Ігор Козак.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року командою «КОНВІКТУС УКРАЇНА» були досягнуті такі результати:

• організація доступу до тестування 267 осіб, з них 3 ВІЛ +;

• здійснені 4 виїзди в місця зручної локації для тестування;

• поінформовано тисячу людей про тестування і лікування ВІЛ;

• доведено 100% відсотків людей з позитивним результатом експрес-тесту на ВІЛ в медичний заклад для підтвердження і постановки на облік та початку лікування.

Українська