Близько 40% хворих на ВІЛ/СНІД нехтують лікуванням

Близько 40% ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД не виявляють прихильності до лікування та не відвідують регіональні центри СНІДу.

Про це на брифінгу в Міністерстві охорони здоров'я у п'ятницю 3 серпня заявила голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІД та іншим соціально-небезпечним захворюванням Тетяна Александріна, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

"На обліку перебувають понад 122 тис. ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, але не всі ці пацієнти дотримуються дисципліни, відвідують центри СНІДу. Близько 40% цих пацієнтів ми не можемо залучити до обстеження, відвідування цих центрів, не можемо сформувати прихильність до лікування", - сказала голова Держслужби з питань протидії ВІЛ/СНІД.

У цьому контексті вона звернулася до представників громадських організацій з проханням допомогти залучити їх до лікування, що дасть змогу запобігти 20 тис. смертей від СНІДу.

Перший заступник міністра охорони здоров'я України Раїса Моісеєнко підтримала це звернення голови Держслужби з питань протидії ВІЛ/СНІД. Коментуючи репліку представника мережі ЛЖВ стосовно того, що формування прихильності до лікування хворих на ВІЛ/СНІД є завданням держави, вона зауважила, що "як би ми не ділили відповідальність, але медикам значно складніше зайти у середовище наркоманів, гомосексуалістів, жінок які ведуть асоціальний спосіб життя та інших контингентів, ніж членам громадських організацій".

"Їхній досвід, знання та уміння працювати у цьому середовищі - це, напевно, найголовніше і найважливіше знаряддя для державних органів і центрів СНІДу на території України", - наголосила Моісеєнко.

Надія Юрченко

Українська