ЗМІ про нас

Понад 70% жінок, з числа внутрішніх переселенців, стикалися з гендерним насильством - дослідження

Такі дані дослідження повідомила керівник відділу вивчення громадської думки ГО «Аналітичний центр «Соціоконсалтингу» Анна Фенчак на прес-конференції в УНІАН.
 
Дослідження проводилося у 10 проектних регіонах України протягом березня-липня 2016 року в рамках проекту «Мобілізація внутрішньо переміщених жінок проти домашнього та гендерно-орієнтованого насильства». За її словами, проблема такого насильства є для України «вкрай актуальною, і це пов’язано із зростанням агресії в суспільстві, що супроводжується окупацією частини території України та проведення на сході країни військових дій».
 
«Результати опитування показують суттєво нижчий рівень усіх проявів психологічного та сексуального насильства в приймаючих громадах, а також менше поширено фізичне переслідування та досвід отримання тілесних ушкоджень по відношенню до переміщених жінок», - сказала Фенчак. Вона зазначила, що найбільш поширеним видом ГОН залишається психологічне насильство, бо від нього потерпали 57% жінок до переміщення та 50% - після переміщення.
 
Крім того частка опитаних жінок, які стикалися з сексуальним насильством, скоротилася з 11% до переміщення до 4 % після переміщення, а фізичного насильства – відповідно з 15% до 4%.
 
За словами Фенчак, оскільки переміщені жінки не мають «міцного укорінення у приймаючих громадах та не користуються підтримкою місцевих мешканців, то зростає вразливість жінок до різноманітних проявів насильства поза межами сім’ї». Особливе занепокоєння експертів викликають випадки порушення прав жінок ВПО (внутрішньо переміщені особи) роботодавцями або власниками орендованого житла.
 
Фенчак наголосила, що домашнє насильство залишається глибокоукоріненим явищем в українському суспільстві, а громадянами такі ситуації не сприймаються як екстраординарні.
Українська

Центр реінтеграції для засуджених жінок «Дім на півдороги», Харківська область

Цікавий заклад. Приймають до себе жінок від 18 років, які відбули покарання у вигляді позбавлення волі та мають проблеми з налагодженням соціальних зв’язків, але не приймають жінок які мають відкриту форму туберкульозу, залежність від алкоголю чи наркотичних речовин. Заклад працює на основі триступеневої програми реінтеграції. 
 
Що таке програма реінтеграції, за якою працює соціальна установа «Дім на півдороги»?
 
 «Триступенева всестороння програма реінтеграції в суспільство громадян, які перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі» включає в себе три етапи та має такі завдання:
 
  1. створити умови, які сприяють ефективному формуванню особистісних якостей учасників Програми, зміцненню та відновленню їх соціально-корисних зв’язків;
  2. допомогти у вирішенні медичних, психологічних та соціальних проблем, пов’язаних з алко- та наркозалежністю, ВІЛ-інфекцією;
  3. сприяти в отриманні/відновленні учасниками Програми правових документів (паспорту, ідентифікаційного коду тощо);
  4. залучити учасників Програми до суспільно-корисної праці та сприяти у працевлаштуванні.
Якщо простіше – це програма, яка допомагає відновити себе в суспільстві, навчає думати по-іншому, наші співробітники багато працюють аби жінка, вийшовши після програми, не потрапила до в’язниці знову.
Українська

ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО ПРОБАЦІЮ” – ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ

Корисно знати: «Впровадження Закону України “Про пробацію” – перспективи та проблемні питання»

16 квітня 2015 року, повідомила прес-служба ДПтС України, начальник управління кримінально-виконавчої інспекції апарату Державної пенітенціарної служби України Янчук О.Б. взяв участь у телепрограмі «Власний погляд» на телеканалі «Рада» та надав наступну інформацію щодо впровадження Закону України “Про пробацію” – перспективи та проблемні питання.

5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про пробацію” (№ 160-VIII), який набув чинності 27 лютого ц.р. та через шість місяців буде введено у дію.

Українська

Кому потрібен «Дім на півдороги»?

29-30 травня 2015 року за участі експерта з розвитку Руслана Краплича (Фундація імені князів-благодійників Острозьких м. Рівне) Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» (м. Київ), провили прес-тур для засобів масової інформації та представників закладів пенітенціарної системи  з  9 регіонів України у Центр соціалізації «Дім на півдороги» (робота якого підтримана урядом Швеції), що приймає на 2-6 місяців, жінок, які вийшли з місць позбавлення волі.
 
В ході прес-туру і круглого столу 25 гостей «Дому на півдороги» ознайомилися з програмами соціалізації жінок, які вийшли з місць позбавлення волі, що здійснюється досвідченими психологами,соціальними працівниками, частина з яких самі проходили соціалізацію та надають допомогу за методою «рівний-рівному» . За 4 роки діяльності соціалізацію тут пройшли майже 130 жінок (у домі одночасно може перебувати 18 звільнених). Майже 90 із них, повернулися до нормального життя, у свої родини або створили нові сім’ї, влаштувалися на роботу, долучилися до громадської діяльності.
 
Мешканці «Дому на півдороги» розповіли про свої життєві історії, продемонстрували умови проживання й підсобне господарство.
 
 Учасники події отримали сувеніри та прикраси, що виготовлені руками жінок, які проходять соціалізацію.
 
Незважаючи на те, що метою заходів було представити роботу Центру соціалізації, учасники прес-туру і круглого столу внесли благодійні пожертви для його підтримки.
Українська

У Деснянському районі пройшла акція «Збережи своє майбутнє! Захисти себе від СНІДу»

В травні Україна в черговий раз приєдналася до відзначення Дня пам’яті померлих від СНІДу.
 
28 травня 2015-го року у парку «Деснянський» за ініціативи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Деснянського району, підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна», БО «Світ без залежності», БФ «Незалежна країна» відбулася акція «Збережи своє майбутнє! Захисти себе від СНІДу». Головна мета акції – підвищення рівня поінформованості територіальної громади Деснянського району щодо проблем ВІЛ/СНІДу та пропагування здорового способу життя.
Впродовж проведення акції досвідчені соціальні працівники надавали консультації стосовно профілактики інфікування ВІЛ та алгоритму дій, у разі виявлення позитивного результату тесту, проводились бесіди щодо переваг здорового способу життя, розповсюджувались інформаційні матеріали тематичного змісту, демонструвались малюнки та плакати, виконані учнями навчальних закладів Деснянського району.
 
«Всі люди мають право на гідне до них ставлення незалежно від діагнозу.
Українська

«Дім на півдороги» за шведською моделлю – адаптований досвід в Україні за участю ДПтС

30 травня 2015 року представники Державної пенітенціарної служби України, Павлоградської, Дніпродзержинської, Орджонікідзевської, Чернігівської, Надержинської, Уманської, Мелітопольської, Чорноморської, Збаразької та Качанівської виправних колоній відвідали соціальну установу «Дім на півдороги».

«Дім на півдороги» – це унікальний заклад, який працює за трьохступеневою програмою реінтеграції для жінок, що повернулися із місць позбавлення волі. Під час проходження програми реінтеграції, яка може тривати від двох до шести місяців, жінка отримує безкоштовно всі необхідні речі та послуги, аби з впевненістю почати працювати, повернутися до рідних та більше не потрапляти у місця неволі. За чотири роки функціонування установи більше 130 жінок пройшли програму реінтеграції, близько 90 влаштувались на роботу, повернулися до родини чи створили нову, мають дітей.

Українська

Про «Дім на півдороги» пишуть у ЗМІ

29-30 мая в посёлке Краснопавловка Лозовского района Харьковщины состоялся тренинг для журналистов «Лица, вернувшиеся из мест лишения свободы. Как о них писать?», организованный командой Всеукраинской благотворительной организации «КОНВІКТУС УКРАЇНА» при участии эксперта по развитию организации «Фундація імені князів-благодійників Острозьких» (г. Ровно) Руслана Краплича. За два дня гости не только успели ознакомиться с проектом, но и совершили обзорную экскурсию совместно с представителями пенитенциарной службы различных регионов Украины непосредственно в социальном учреждении.

Ещё с советских времён тема жизни и быта осуждённых и тех, кто недавно вышел на волю, для журналистов считалась полузакрытой. Два десятилетия независимой Украины мало что в этом отношении изменили, несмотря на то, что интерес ко вчерашним осуждённым, а тем болем к женщинам, в нашем обществе огромный. Как им адаптироваться к новым и довольно жёстким условиям? Каким образом наладить утерянные социальные связи? Где найти работу? Как снова не угодить за решётку? Вот далеко не полный перечень вопросов, которыми задаються не только специалисты, но и рядове украинцы.

Українська

Співробітники виправних установ та члени громадської ради Управління ДптсУ у Дніпропетровській області відвідали "Дім на півдороги"

30 травня соціальна установа «Центр соціальної адаптації звільнених осіб «Дім на півдороги», який розташований у селищі Краснопавлівка Лозівського району Харківської області, гостинно розчинила свої двері для співробітників виправних установ України, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення та обмеження волі жінки. До участі у Дні відкритих дверей були запрошені члени Громадської ради при управлінні Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області.

Господарі Центру не вперше запрошують до себе гостей, більшість з відвідувачів неодноразово переступали поріг цього закладу, а тому з радістю зустрічали старих друзів. Розпочався захід із знайомства гостей з умовами, створеними у Центрі для проживання та реалізації програми реінтеграції в суспільство звільнених жінок: просторим холом, де жінки проводять вільний час або під контролем тренерів обговорюють найрізноманітніші питання, кабінетом, котрий по необхідності перетворюється то в учбовий клас, то в творчу майстерню,   затишними кімнатами, де реципієнти проживають протягом шести місяців, обладнаною всім необхідним кухнею, сучасними пральнею і котельною, невеличким підсобним і тепличним господарством. Аби гості мали можливість уявити, яку роботу довелось виконати для створення належним умов роботи і проживання, їм був продемонстрований другий поверх будівлі, на ремонт якого не вистачає ні часу, ні коштів, ні робочих рук.

Поділившись враженнями від побаченого учасники заходи ознайомились з «Триступеневою всесторонньою програмою реінтеграції в суспільство громадян, що перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі» та її результатами, прослухали тренінг з соціального підприємництва та обмінялись думками з приводу можливості реалізації даного напрямку економіки клієнтами Центру, спробували на собі методики «Жіночого кінозалу» та асоціативного мислення.

Українська

Кияни та гості міста зможуть безкоштовно пройти тест на ВІЛ-інфекцію

Під гаслом «Прояви ініціативу – протестуйся на ВІЛ!» у столиці кожен охочий зможе безкоштовно пройти тест на ВІЛ-інфекцію.
 
Головною метою цієї акції є привернення уваги мешканців столиці до проблеми ВІЛ/СНІДу, профілактики захворювання, формування усвідомленого та відповідального ставлення до власного здоров’я та способу життя.
Консультативні послуги надаватимуть підготовлені спеціалісти. Анонімно та конфіденційно кияни та гості міста зможуть оцінити свій індивідуальний ризик, визначити свій ВІЛ-статус та ознайомитися із засобами зменшення ризику інфікування ВІЛ, що сприятиме збереженню здоров’я.
 
Такою послугою вже скористалися мешканці Дарницького району, які мали змогу безкоштовно пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію за допомогою швидких тестів у спеціально обладнаному медичному автотранспорті.
 
Наступні виїзди тестомобілів відбудуться в суботу, 16 травня, біля станції метро «Гідропарк» (майданчик за Венеціанською протокою). Обстеження проводитимуть з 16:00 до 22:00. На учасників також чекатимуть цікавий квест, вистава соціального театру, у ході яких кожен зможе переконатися, що ВІЛ – це не смертельний вирок.
 
Окрім того, безкоштовно пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію кияни та гості міста зможуть у четвер, 21 травня, з 18:00 до 22:00 на площі Космонавтів у Солом’янському районі (біля станції метро «Голосіївська»), а також 23 травня біля пішохідного мосту (Труханів острів).
 
Проведуть вуличну акцію «Прояви ініціативу – протестуйся на ВІЛ!» і 25 травня на просп. Академіка Палладіна (ст.
Українська

Представники ВБО «Конвіктус Україна» відвідали Кіровоградський міський відділ кримінально-виконавчої інспекції

09 жовтня 2014 року представники ВБО «Конвіктус Україна» відвідали Кіровоградський  міський відділкримінально-виконавчої інспекції для проведення  експрес тестування на факт виявлення ВІЛ-інфекції, гепатиту та венеричних захворювань.

З метою зниження ризику зараження інфекційними захворюваннями серед засуджених, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції, було проведено бесіду про шляхи інфікування, а також попередження та запобігання інфікування.

Волонтерами

ВБО «Конвіктус Україна» були надані засоби контрацепції для 

розповсюдження середзасуджених, які перебувають на обліку.

Українська

Сторінки