Мобільна амбулаторія

Мета: забезпечити доступ до послуг профілактики та тестування для представників уразливих груп населення у віддалених районах Києва та Київщини.

 

Мобільна амбулаторія – це важливий інструмент для наближення послуг з тестування на ВІЛ, Гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом до тих, хто їх потребує, але через віддаленість регіону або небажання звертатись до медичних закладів, не користується ними. У мобільній амбулаторії працює мультидисциплінарна команда у складі: лікаря, медичної сестри та соціального працівника.

 

Цільові групи: уразливі групи населення Києва та Київщини.

 

Послуги: проведення тестування, з використанням швидких тестів на ВІЛ, сифіліс, Гепатит В, Гепатит С, хламідіоз та гонорею; супровід до лікувального закладу у разі отримання позитивного результату швидкого тесту; консультації з питань збереження здоров`я, безпечної поведінки; видача шприців, інформаційних матеріалів, презервативів, дезінфекантів; визначення кількості CD4 лімфоцитів портативним аналізатором PIMA ТМ; перенаправлення на програми реабілітації, детоксикації тощо.

 

Мобільна амбулаторія почала працювати в Конвіктусі з грудня 2014 року та на сьогоднішній день довела свою значну ефективність у залученні до тестування та профілактичних інтервенцій важкодоступних представників груп ризику.

 

Діяльність реалізується у тісній співпраці з регіональними медичними закладами (Київський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Київcький міський Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Шкірно-венерологічні диспансери за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».