Акція «Тестуй. Лікуй. Запобігай»

На Київщині 17-24 листопада 2017 року, в рамках «Європейського тижня доступного тестування», відбулися профілактичні акції «Тестуй. Лікуй. Запобігай». Жителі шести найбільших міст області мали змогу пройти безкоштовну діагностику на ВІЛ та дізнатися вичерпну інформацію про засоби особистої безпеки.

Розпочався «Європейський тиждень доступного тестування» заходом у місті Вишневе. Незважаючи на холодну погоду, близько 100 людей зацікавилися проведенням профілактичної акції. Зазначимо, що жителі міста брали активну участь у профілактичних бесідах щодо ВІЛ, які проводили соціальні працівники «Конвіктусу». Швидкий тест пройшли 22 людини, жодного позитивного результату не виявлено.

Наступним містом, де відбулося безкоштовне тестування, став Ірпінь. Соціальні працівники провели роз’яснювально-консультативну роботу понад 150 особам. Чимало містян відвідали профілактичну акцію цілими сім’ями. Найбільше ірпінців цікавило розвінчування міфів про ВІЛ та методи діагностики небезпечного захворювання. Всього пройшли тестування 20 осіб, ВІЛ-інфекцію не виявлено у жодного учасника.

Вже наступного дня мобільна амбулаторія перемістилася до Фастова, де було протестовано 19 містян та виявлено ВІЛ-інфекцію в одного з них. Лікар-інфекціоніст одразу провів післятестову консультацію і перенаправив хворого на подальше обстеження для підтвердження діагнозу.

22 листопада 2017 року акція «Тестуй. Лікуй. Запобігай» відбулася у Броварах. Загальне охоплення заходу становило близько 100 осіб. Тестування швидкими тестами на ВІЛ пройшли 30 людей, жодного позитивного результату не виявлено.

Наступного дня мобільна амбулаторія працювала у Боярці. Всього 29 жителів міста пройшли тестування на ВІЛ, позитивних результатів не виявлено. Ще близько 90 осіб отримали профілактично-консультативні послуги: інформацію щодо засобів особистого захисту, а також дізналися про поширення, діагностику та лікування ВІЛ-інфекції.

«Європейський тиждень доступного тестування» у Київській області завершився акцією в Білій Церкві, де було протестовано 55 людей, двоє з яких отримали позитивний результат. Під час заходу профілактичною роботою було охоплено понад 200 осіб.

– Найчастіше ВІЛ передається статевим шляхом. Але офіційні дані не відображають усієї картини епідемії, оскільки через страх, відсутність інформації та доступу до тестування люди не знають про свій статус, – підсумував координатор акцій та менеджер проектів ВБО «Конвіктус Україна» Ігор Козак. – Слід пам’ятати, що ВІЛ – це не вирок! ВІЛ-позитивні люди живуть повноцінним життям, але головною умовою цього є вчасне виявлення вірусу!

Заходи організувала всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» спільно з КЗ КОР «Київський обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом» за підтримки AHF Ukraine та Альянс громадського здоров’я.

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращання якості їхнього життя та здоров’я. Щороку ВБО «Конвіктус Україна» проводить близько 14 000 тестувань та надає профілактичні послуги більше ніж 15 000 особам із числа груп ризику.