Місія організації

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращання якості їхнього життя та здоров’я. Діяльність організації в Україні бере початок із 2006 року. Вже 10 років «Конвіктус» є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, іншим соціально небезпечним хворобам, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства.

 

Місія організації – надання дієвої соціальної допомоги в Україні на засадах рівності, справедливості та дотримання прав людини.

Принципи, якими ми керуємося:

• повага й толерантність до особистості та вибору кожної людини;
• збереження конфіденційності та анонімності наданої інформації;
• залучення представників спільнот до формування пріоритетів діяльності;
• відкритість до співпраці та партнерства;
• відсутність політичних і релігійних вподобань в організації.

Цільові групи, з якими працює організація:

– люди, які вживають наркотики;
– секс-працівники;
– близьке оточення (родичі, член сім’ї) наркозалежних;
– умовно засуджені за злочини, пов’язані з вживанням наркотиків;
– колишні засуджені жінки;
– молодь (до 25 років);
– внутрішньо переміщені жінки, які постраждали від насильства;
– представники органів влади та державних організацій.

На виконання місії «Конвіктус Україна» у своїй діяльності поєднує кілька основних підходів:

– розвиток організаційного потенціалу та широка співпраця;
– гендерно чутливий підхід;
– професійність у наданні послуг для цільових груп організації;
– поєднання спеціалізованої допомоги за принципом «рівний – рівному»;
– єдність у баченні та відданість місії організації;
– гнучкість у реагуванні на зміну наркосцени, законодавства та інших впливів.

Наші цінності:

– демократичне врядування;
– чутливість і націленість на потреби наших клієнтів;
– планування та розвиток;
– командний підхід і надійність;
– позитивний імідж і згуртованість;
– права людини.

Стратегічні напрями діяльності “Конвіктус Україна” 2017-2019 рр:

Стратегічний напрям 1.

Профілактика інфікування ВІЛ та іншими соціально небезпечними захворюваннями  (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед груп найвищого ризику та забезпечення доступу груп ризику до лікування.

Стратегічний напрям 2.

Сприяння реформам у кримінально-виконавчій службі, реформам  системи охорони здоров`я (у контексті громадського здоров’я), реформам  соціальної політики України.

Стратегічний напрям 3.

Мобілізація жінок проти домашнього та гендерного насильства, посилення потенціалу та розширення можливостей жінок-переселенок. Захист прав та забезпечення  гендерної рівності.

Стратегічний напрям 4.

Посилення організаційного потенціалу.

Історія організації

Організація «Конвіктус» була заснована у Швеції в 1986 році. Її засновниками стали активісти, журналісти та соціальні працівники, які вирішили об’єднатися з метою спільної боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції та надання допомоги вразливим верствам населення.

У Стокгольмі центри «Конвіктус» працюють із ВІЛ-позитивними, наркозалежними, алкозалежними і бездомними людьми протягом 35-ти років. Для цих осіб створюються умови, які дають можливість почати нове життя, покращити свій емоційний стан та здоров’я.

За підтримки шведської організації «Конвіктус» у жовтні 2002 року було започатковано роботу «Конвіктусу» в Естонії. «Конвіктус Естонія» реалізує програми зменшення шкоди, займається консультуванням наркозалежних, роботою в місцях позбавлення волі, організовує та проводить групи взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних, бере активну участь у кампаніях проти дискримінації та стигматизації людей, які вживають наркотики.

У 2006 році «Конвіктус» розпочав свою роботу в Україні. За підтримки «Конвіктус Швеція» та Агенції міжнародного розвитку та співробітництва Sida група українських активістів почали втілювати діяльність спрямовану на реінтеграцію в суспільство осіб, які засуджені до альтернативних видів покарань за статті, що пов`язані зі вживанням наркотиків.

З 2008 року «Конвіктус Україна» почала розгортати програми профілактики інфікування ВІЛ серед груп найвищого ризику в м. Києві. Незабаром був відкритий Ком’юніті центр Convictus – місце, де особи уразливі до ВІЛ можуть анонімно і безкоштовно отримати консультації, засоби особистого захисту, супровід в індивідуальному вирішенні потреб. Крім того, організація розпочала вуличну роботу з наркозалежними та особами, що надають секс-послуги.

У 2009 році «Конвіктус Україна» почала працювати на теренах Київської області, і всі подальші роки активно розгортала роботу направлену на попередження інфікування ВІЛ та допомогу у разі виявлення вірусу, в селех і містечках  Київщини. Програми профілактики та доступу до лікування ВІЛ до сьогодні залишаються важливим фокусом діяльності нашої організації в Україні, ними  охоплюється щорічно більше 15 000 осіб. В консультаційних центрах, які працюють в різних районах столиці представники груп ризику можуть отримати кваліфіковану допомогу, вичерпну інформацію про ВІЛ, експрес-тестування, супровід у постановці на диспансерний облік та отриманні лікування ВІЛ.

У 2010 році в рамках проекту «Триступенева всестороння програма реінтеграції в суспільство громадян, що перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі», який розпочато за фінансової підтримки уряду Швеції, за підтримки Шведської служби пробації та тюрем, а також Державного департаменту України з питань виконання покарань, було створено унікальний центр «Дім на півдороги». Він став першим безкоштовним, працюючим за специфічною програмою, вільним від релігійних і політичних поглядів закладом в Україні, для надання послуг соціальної адаптації жінок, які звільняються з місць позбавлення волі. За роки роботи Центру нам вдалося довести ефективність програми адаптації та сформувати відповідний пріоритет місцевої влади у вирішенні потреб жінок, які опинилися в кризових ситуаціях. У 2017 році Центр «Дім на півдороги» було передано на забезпечення і фінансування Харківській області, що передбачалось на початку даного проекту, та мало стали логічним продовженням підтримки Уряду Швеції. Сьогодні Центр успішно функціонує і продовжує реабілітацію жінок.

У 2013 році «Конвіктус Україна» значно  розширила географію роботи, програми та проекти. Робота над зміцненням організаційного потенціалу  відкрила нові можливості та нове партнерство.

У 2016 році «Конвіктус Україна» почала  впроваджувати програми, спрямовані на протидію домашньому та гендерному насильству, допомагати  жінкам-переселенкам. Паралельно організація розпочала адвокаційну діяльність, направлену на участь у формуванні державної політики і забезпечення стійкості послуг, та програм напрацьованих в рамках міжнародної підтримки. В цьому ж році «Конвіктус Україна» почала діяльність направлену на протидію дискримінації, забезпечення рівності прав та можливостей.

2016 рік відзначився впровадженням неймовірно важливої діяльності – профілактичної роботи з дітьми та підлітками, які вживають наркотики. Наша організація відкрила молодіжний клуб «STREET POWER» для підлітків, які опинилися у важких життєвих обставинах, де можна отримати різноманітні послуги: тестування на ВІЛ, медико-соціальний супровід, участь у тренінгах зі зменшення шкоди, консультації психолога, юриста, участь у цікавих іграх, гуртках, провести дозвілля. Паралельно ми організовуємо лекції та заходи у навчальних закладах, що спрямовані на профілактику інфікування небезпечними захворюваннями та формування безпечної сексуальної поведінки.

Щодня «Конвіктус Україна» активно розвивається та працює для забезпечення рівних прав людей на медичну, соціальну допомогу та створення умов для покращання якості життя уразливих верств населення. Ми маємо широку мережу партнерів серед державних і недержавних організацій, що відкриті до взаємодії для досягнення спільної мети.

  • Дата реєстрації організації: 14 червня 2007
  • № документа: серія А01 свідоцтво № 625752
  • Найменування органу, що видав свідоцтво: Шевченківська районна у місті Київ державна адміністрація
  • Засновники організації: Громадська організація «Конвіктус Швеція»

Реквізити

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В UAH:

Банк АТ «УКРЕКСИМБАНК» м.Київ Отримувач: ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА» р/р 26006100043333 МФО 322313 ЄДРПОУ 35210880 Призначення платежу: «Добровільна пожертва від…»

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В USD:

THE JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE” Ukraine, 03150 Kiev, 127 Gorkogo Str. SWIFT: EXBS UA UX, CITI US 33, 36083522 Citibank N. A. New York All Ukrainian Charitable Organization “CONVICTUS UKRAINE” Identification code: 35210880 Banking details: Account # in USD: 26000010043333

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В GBP:

THE JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE” Ukraine, 03150 Kiev, 127 Gorkogo Str. S.W.I.F.T.: MIDL GB 22, GBP 35685896, HSBC Bank PLC, London All Ukrainian Charitable Organization “CONVICTUS UKRAINE” Identification code: 35210880 Banking