Місія організації

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращання якості їхнього життя та здоров’я. Діяльність організації в Україні бере початок із 2006 року. Вже 10 років «Конвіктус» є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, іншим соціально небезпечним хворобам, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства.

 

Місія організації – надання дієвої соціальної допомоги в Україні на засадах рівності, справедливості та дотримання прав людини.

Принципи, якими ми керуємося:

• повага й толерантність до особистості та вибору кожної людини;
• збереження конфіденційності та анонімності наданої інформації;
• залучення представників спільнот до формування пріоритетів діяльності;
• відкритість до співпраці та партнерства;
• відсутність політичних і релігійних вподобань в організації.

Цільові групи, з якими працює організація:

– люди, які вживають наркотики;
– секс-працівники;
– близьке оточення (родичі, член сім’ї) наркозалежних;
– умовно засуджені за злочини, пов’язані з вживанням наркотиків;
– колишні засуджені жінки;
– молодь (до 25 років);
– внутрішньо переміщені жінки, які постраждали від насильства;
– представники органів влади та державних організацій.

На виконання місії «Конвіктус Україна» у своїй діяльності поєднує кілька основних підходів:

– розвиток організаційного потенціалу та широка співпраця;
– гендерно чутливий підхід;
– професійність у наданні послуг для цільових груп організації;
– поєднання спеціалізованої допомоги за принципом «рівний – рівному»;
– єдність у баченні та відданість місії організації;
– гнучкість у реагуванні на зміну наркосцени, законодавства та інших впливів.

Наші цінності:

– демократичне врядування;
– чутливість і націленість на потреби наших клієнтів;
– планування та розвиток;
– командний підхід і надійність;
– позитивний імідж і згуртованість;
– права людини.

Стратегічні напрями діяльності “Конвіктус Україна” 2017-2019 рр:

Стратегічний напрям 1.

Профілактика інфікування ВІЛ та іншими соціально небезпечними захворюваннями  (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед груп найвищого ризику та забезпечення доступу груп ризику до лікування.

Стратегічний напрям 2.

Сприяння реформам у кримінально-виконавчій службі, реформам  системи охорони здоров`я (у контексті громадського здоров’я), реформам  соціальної політики України.

Стратегічний напрям 3.

Мобілізація жінок проти домашнього та гендерного насильства, посилення потенціалу та розширення можливостей жінок-переселенок. Захист прав та забезпечення  гендерної рівності.

Стратегічний напрям 4.

Посилення організаційного потенціалу.

Історія організації

Організація «Конвіктус» була заснована у Швеції в 1986 році. Її засновниками були ВІЛ-позитивні люди, активісти, журналісти та соціальні працівники, які вирішили об’єднатися з метою спільної боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції.

У Стокгольмі центри «Конвіктус» працюють із ВІЛ-позитивними, наркозалежними, алкозалежними і бездомними людьми протягом 35-ти років. Для цих людей створюються умови, які дають їм можливість почати нове життя, покращити свій емоційний стан та здоров’я.

За підтримки шведської організації «Конвіктус» у жовтні 2002 року було започатковано роботу «Конвіктусу» в Естонії. «Конвіктус Естонія» реалізує програми зменшення шкоди, займається консультуванням наркозалежних, роботою в місцях позбавлення волі, організовує та проводить групи взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних. «Конвіктус Естонія» бере активну участь у кампаніях проти дискримінації та стигматизації людей, які вживають наркотики.

За підтримки шведської організації «Конвіктус» та Агенції міжнародного розвитку та співробітництва Sida в 2006 році «Конвіктус» розпочав свою роботу в Україні, група українських активістів почали втілювати ідеї «Конвіктусу» та надавати підтримку засудженим і наркозалежним на теренах Києва. Першим проектом, з якого почалась робота «Конвіктус» в Україні, був проект, спрямований на реінтеграцію в суспільство осіб, засуджених до умовного строку за вживання наркотиків. Представники «Конвіктус Україна», у співпраці з Департаментом виконання покарань м. Києва та Київської області, надавали послуги умовно засудженим на території кримінально-виконавчих інспекцій. Протягом 2006 року «Конвіктус» в Україні працював як шведська організація, а в 2007 році отримав реєстрацію Всеукраїнської благодійної організації. У 2008 році «Конвіктус Україна» відкрила ком’юніті-центр Convictus, покликаний надавати підтримку людям, які мають проблеми з наркозалежністю, і з наступного року за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» розгорнула програми профілактики інфікування ВІЛ серед груп найвищого ризику інфікування, послугами яких на сьогодні користуються більше 10 000 людей на рік.

У 2010 році у рамках проекту «Триступенева всестороння програма реінтеграції в суспільство громадян, що перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі», який розпочато за фінансової підтримки уряду Швеції, за підтримки Шведської служби пробації та тюрем, а також Державного департаменту України з питань виконання покарань створено центр «Дім на півдороги». Центр став унікальним та єдиним безкоштовним, вільним від релігійних і політичних поглядів закладом в Україні для надання послуг соціальної адаптації жінок, які звільняються з місць позбавлення волі.
Сьогодні Центр успішно функціонує в Харківській області.

2013 рік став роком активного розвитку «Конвіктус Україна», роком розширення географії роботи, програм та проектів. Робота над зміцненням організаційного потенціалу народжувала нові напрями діяльності, відкривала нові можливості.

У 2016 році «Конвіктус Україна» починає впроваджувати програми, спрямовані на протидію домашньому та гендерному насильству і допомогу жінкам-переселенкам, активно розвиває співпрацю та участь у формуванні державної політики.
На сьогодні «Конвіктус Україна» активно розвивається та працює для забезпечення рівних прав людей на медичну, соціальну допомогу та створення умов для покращання якості життя уразливих верств населення. Ми маємо широку мережу партнерів серед державних і недержавних організацій, що відкриті до взаємодії для досягнення спільної мети.

  • Дата реєстрації організації: 14 червня 2007
  • № документа: серія А01 свідоцтво № 625752
  • Найменування органу, що видав свідоцтво: Шевченківська районна у місті Київ державна адміністрація
  • Засновники організації: Громадська організація «Конвіктус Швеція»

Реквізити

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В UAH:

Банк АТ «УКРЕКСИМБАНК» м.Київ Отримувач: ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА» р/р 26006100043333 МФО 322313 ЄДРПОУ 35210880 Призначення платежу: «Добровільна пожертва від…»

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В USD:

THE JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE” Ukraine, 03150 Kiev, 127 Gorkogo Str. SWIFT: EXBS UA UX, CITI US 33, 36083522 Citibank N. A. New York All Ukrainian Charitable Organization “CONVICTUS UKRAINE” Identification code: 35210880 Banking details: Account # in USD: 26000010043333

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В GBP:

THE JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE” Ukraine, 03150 Kiev, 127 Gorkogo Str. S.W.I.F.T.: MIDL GB 22, GBP 35685896, HSBC Bank PLC, London All Ukrainian Charitable Organization “CONVICTUS UKRAINE” Identification code: 35210880 Banking